Ulewne deszcze nadal zalewają Keralę…

Podczas gdy ulewne deszcze nadal zalewają Keralę, Amma przekazuje 10 karorów rupii [1,418,000 dolarów amerykańskich] Funduszowi Kryzysowemu Głównego Ministra Kerali.
Embracing the World udziela również dzień i noc pomocy kryzysowej oraz prowadzi obozy medyczne, zapewniając jedzenie, ubranie i pomoc medyczną. Niektóre obszary są tak zalane, że lekarze muszą pracować z pokładu łodzi. Otwarta została również całodobowa linia pomocy kryzysowej, prowadzona przez Amrita Vishwa Vidyapeetham, obsadzona przez 130 studentów i ochotników spośród kadry wykładowej. Numer pomocowy to: O4762805050.

“Każdego dnia widzimy, że deszcz nie przestaje padać”, mówi Amma. “Każdego dnia zaczyna od nowa, a my wiemy, że powoduje to coraz większe zniszczenie. Moje serce zwraca się do tych wszystkich rodzin, które tracą swoje domy i swych bliskich. Chcemy im pomóc w każdy możliwy sposób”.

To najgorsza powódź w Kerali od 1927 roku. Spowodowała już dziesiątki osunięć ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych rośnie każdego dnia. Zaszły też niewyobrażalne wprost zniszczenia w uprawach i mieniu.

“Natura w dzisiejszych czasach jest tak bardzo pozbawiona równowagi”, mówi Amma. “Widzimy bardzo wyraźnie, jak zmienia się klimat. W porze suchej często występują silne ulewy. Lata stają się coraz dłuższe. W niektórych miejscach, które nigdy nie zaznały śniegu, nagle spada śnieg. Niszczeją uprawy. Drzewa nie owocują. Musimy postępować bardzo ostrożnie, ze świadomością, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za ochronę Matki Natury. Od sadzenia drzew i recyklingu do carpooling’u, po nieużywanie nadmiernie plastiku – każdy z nas musi wykonać swoją część tej pracy i jednocześnie modlić się o Boską łaskę. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wszyscy świadomi są swoich praw, ale nikt nie jest świadom swych obowiązków”.

| Aktualności i przesłanie