Słowa Ammy, w których oddaje cześć poświęceniu, opiece, miłości i trosce wyrażanej przez matki …

Przeczytajcie na Medium (bit.ly/2zqcSux) nowy wpis Ammy, w którym oddaje cześć poświęceniu, opiece, miłości i trosce wyrażanej przez matki wobec swoich dzieci przez całe ich życie i wzywa nas, byśmy nawiązali kontakt z naszymi starzejącymi się rodzicami, gdy wciąż jeszcze są z nami: „Nasz dług wobec rodziców jest niemożliwy do spłacenia. Musimy poczytywać każdą sposobność, gdy możemy im służyć i dbać o nich, za Boską łaskę.
Amma często słyszy ludzi mówiących: „Chciałbym, żeby moi rodzice wciąż jeszcze żyli. Czuję się dziś winny, gdy myślę o tym, jak ich zaniedbywałem, kiedy żyli”. Upewnijcie się, że robicie wszystko, co w waszej mocy, by zapobiec możliwości pojawienia się w was takiego uczucia. Przeszłość nigdy nie powróci. Gdy rodzice żyją, musimy spełniać swój obowiązek kochania ich i dbania o nich najlepiej, jak potrafimy”.
Kliknijcie w link, by przeczytać cały artykuł na Medium: https://bit.ly/2zqcSux

Niech smutki starości rozpuszczą się w świetle miłości młodych

Nigdy nie zapominajcie o powinności wobec swoich rodziców

Dzieci, matka dzierży najwyższe miejsce pośród wszystkich krewnych. Od chwili poczęcia jej poświęcenie, oddanie, miłość, troska i opieka są niezrównane. Niemowlęta rosną pijąc odżywcze mleko z piersi swojej matki. Ona chroni nas przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Nasza matka jest również naszym pierwszym guru, uczącym nas i trenującym, jak wieść szlachetne życie rodzinne. Do samego końca nasza matka będzie nas nadal chronić, z najwyższym poświęceniem i troską. Matka jest zawsze przygotowana, by ponieść nawet najwyższą ofiarę dla poprawy jakości życia i bezpieczeństwa swoich dzieci.

Często miłość, szacunek i przywiązanie, które ludzie okazują swoim rodzicom jako dzieci, są zatracane, gdy stają się dorośli. Widujemy nawet dzieci walczące o swoich rodziców, mówiące do swoich sióstr czy braci „To jest moja mama, nie twoja!”, czy „To jest mój tata, nie twój!”. Gdy te same dzieci dorastają, z braku zainteresowania opieką nad swoimi rodzicami powiedzą wręcz przeciwnie: „To twoja matka” czy „To twój ojciec”.

Pewnego razu stary mężczyzna poszedł do punktu naprawy telefonów. Wręczył swój telefon komórkowy właścicielowi sklepu i powiedział „Proszę, sprawdź, czy z moim telefonem jest coś nie tak. Nie dostaję żadnych połączeń od moich dzieci”. Jego ojcowskie serce nie było w stanie nawet rozważyć, że jego ukochane dzieci, które kochał tak bardzo, nie dzwoniły do niego. Rodzice lubią wierzyć, że ich dzieci regularnie do nich dzwonią, ale że nie mogą się dodzwonić z powodu jakiegoś problemu z telefonem.

Nasz dług wobec rodziców jest niemożliwy do spłacenia. Musimy poczytywać każdą sposobność, gdy możemy im służyć i dbać o nich, za Boską łaskę.
Amma często słyszy ludzi mówiących: „Chciałbym, żeby moi rodzice wciąż jeszcze żyli. Czuję się dziś winny, gdy myślę o tym, jak ich zaniedbywałem, kiedy żyli”. Upewnijcie się, że robicie wszystko, co w waszej mocy, by zapobiec możliwości pojawienia się w was takiego uczucia. Przeszłość nigdy nie powróci. Gdy rodzice żyją, musimy spełniać swój obowiązek kochania ich i dbania o nich najlepiej ,jak potrafimy”.

Obowiązek bycia dzieckiem nie kończy się na dzwonieniu do rodziców raz na kilka miesięcy z okazji Dnia Matki czy Dnia Ojca. To jest jak dawanie bardzo spragnionej osobie kostek lodu zamiast dużej szklanki czystej wody. Młodzi ludzie powinni pamiętać, że wkrótce sami będą również w tej samej sytuacji, w jakiej ich rodzice i dziadkowie są teraz. Nigdy nie zapominajcie, że to, co dajemy dziś, wraca do nas jutro.

Pojmijcie serca swoich starzejących się rodziców i zachowujcie się w odpowiedni sposób. Niech bolesność podeszłego wieku starzejących się rodziców rozpuści się całkowicie w świetle waszej miłości. Nie ma większej łaski płynącej z czegokolwiek innego

| Aktualności i przesłanie