Przemówienie Ammy z okazji Guru Purnima

Przemówienie Ammy z okazji Guru Purnima

”Amma wie, że wielu jest zasmuconych z powodu niemożliwości przebywania tutaj w czasie Gurupurnima. Musimy przestrzegać zasad wyznaczonych przez rząd. Gdy tak wielu rezydentów mieszka tutaj, Amma musi zadbać również o ich bezpieczeństwo. Jedynie, jeśli my sami będziemy się zachowywać, jak przykładni obywatele, inni również zachowają się właściwie. Pomimo tego, że wielu z was jest poza aśramem, Dzieci, jesteście w sercu Ammy. Amma wie, że jesteście w jej sercu, i Amma jest również w waszych.
W niektórych krajach spada wskaźnik zgonów spowodowanych koronawirusem, ale możemy zaobserwować, że w innych wzrasta. W Indiach wirus rozprzestrzenia się teraz bardziej gwałtownie. Moje dzieci powinny szczerze się modlić za wszystkich, by mieli oni umiejętność rozróżnienia, żeby kontrolować siebie i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa przez stosowanie się do ograniczeń. Jeśli nie będziemy się ograniczać, zewnętrzne ograniczenia narzucone przez rząd nie przyniosą efektów. Oby świadomość konieczności tej kontroli wzrosła w każdym z nas.

Patrząc obecnie na stan społeczeństwa, Amma myśli o tym, że będziemy w stanie wieść życie tylko wtedy, jeśli pozostaniemy przy życiu. Żeby jednak móc pozostać przy życiu,muszą zostać zaspokojone podstawowe potrzeby. Jedzenie jest potrzebne. Tylko jeśli firmy będą działać i odbywać się będzie wymiana handlowa, będziemy mogli otrzymywać jedzenie. Nawet w życiu duchowym zaznacza się ważną rolę jedzenia. Gita również o tym wspomina. Istnieją ludzie, którzy na pewnym etapie duchowego rozwojumogą żyć tylko powietrzem. Jednakże ciała wszystkich pozostałych, włączając w to aspirantów duchowych, składają się z pięciu żywiołów. Pomimo tego, że w duchowości umysł jest bardziej istotny niż ciało, potrzebujemy jedzenia, by przetrwać. Teraz, gdy sklepy zaczęto ponownie otwierać, a ludzie znów zaczęli robić zakupy, istnieje prawdopodobieństwo, że rozprzestrzenianie się choroby wzrośnie w znacznym stopniu.

Jeśli zatrzyma się eksport, wiele narodów popadnie w wielki kryzys finansowy. Właściciele małych firm, kierowcy i taksówkarze, pracownicy budowlani i handlowcy, wszyscy zmagają się obecnie z ogromnymi trudnościami. Powinniśmy być świadomi tych trudności. Słyszeliśmy, że w niektórych krajach pierwszą rzeczą, która została wyprzedana, była broń. Ludzie kupowali broń, ponieważ chcieli mieć pewność, że będą mieli dostęp do jedzenia, nawet jeśli oznaczałoby to krzywdzenie innych. W sklepach skończyły się również zapasy zbóż i innych podstawowych produktów, ponieważ ludzie zaczęli wykupywać i gromadzić zapasy na miesiące. Robili to z lęku, ale dla wielu osób nie wystarczyło, ponieważ niektórzy wykupili wszystko w sklepach. To stanowi dla nas lekcje. Pokazują nam one, że w tym kierunku zmierza społeczeństwo.

Cały świat krąży
wokół współczucia, które jest jego centralnym punktem.Jest przez nie podtrzymywany. Widać to w Naturze, gdzie wszystkie stworzenia współistnieją i pomagają sobie nawzajem w przetrwaniu na subtelnym i materialnym planie.

Ponieważ coraz więcej roślin i zwierząt jest niszczonych i wymiera, my orientujemy się, że jesteśmy niezdolni, by uzyskać czyste powietrze, to z kolei zanieczyszcza nasze ciała,naszą żywność, i tak dalej.

Istnieje granica ludzkich możliwości. Można zobaczyć, że wiele rzeczy nie dzieje się tak, jak byśmy tego chcieli. Układają się one według boskiej woli. Możliwe, że to jest sposób przyrody na uzdrowienie. Amma uważa, że Natura sama leczy siebie. W końcu, prawo karmy jasno mówi, że dostaniemy tylko to, co damy. Dobre uczynki przyniosą dobre rezultaty, złe uczynki – złe rezultaty. Prawdopodobne, że właśnie to pokazuje nam Natura. Nie mamy żadnego innego wyboru. Musimy się należycie postarać i jednocześnie musimy się modlić. Z pewnością próbujemy postępować właściwie, np. sadzić drzewa, itp., ale będziemy musieli również dostroić się do boskiej woli.

Amma ma wiele dzieci wewnątrz i na zewnątrz aśramu, które pracują ze współczuciem i miłością. Powinniśmy z wdzięcznością pamiętać o lekarzach, pielęgniarkach, pracownikach szpitali, policjantach i innych ludziach pracujących na linii frontu. Każdego dnia widzimy, jak ci ludzie poświęcają się, by pomagać innym, dotkniętym chorobą.

Wielu ludzi pracuje ciężko, ze współczuciem, by pomóc innym. Sytuacja jest zła. Dlatego też, moje dzieci, proszę, módlcie się intensywnie za wszystkich.

Każdy powinien zamknąć oczy i modlić się żarliwie. Recytujmy przynajmniej 18 razy – uczciwie, żarliwie, intensywnie: lokah samastah sukhino bhavantu [“Niech wszystkie stworzenia wszędzie będą szczęśliwe”]. To możemy wszyscy zrobić”.

| Aktualności i przesłanie