Ammy

Uznanie międzynarodowe

Salt Magazine

Amma została umieszczona na 12 miejscu przez Salt Magazine na liście 100 najbardziej inspirujących kobiet na świecie. Ammę doceniono za jej działalność charytatywną na czele Embracing the World, za jej współczucie wyrażane poprzez przytulanie i za inspirowanie milionów ludzi, by bezinteresownie służyć innym. Lista została opublikowana z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

www.wearesalt.org

Donald Rubin

Założyciel Muzeum im. Rubina

„Wychodząc do wszystkich ludzi i akceptując ich poprzez fizyczny gest przytulenia, przekracza ona wszelkie religijne i polityczne podziały. Akceptacja i miłość, zrodzone w momencie przytulenia, są uzdrowieniem, którego wszyscy potrzebujemy. Jest to uzdrowienie, które nasze matki dały nam, kiedy byliśmy małymi dziećmi. Amma ofiarowała światu właśnie to uzdrowienie”.

Prof. Muhammad Yunus

Laureat Nagrody Nobla w Dziedzinie Pokoju, Założyciel Grameen Bank

„Amma wykonała więcej pracy, niż wiele rządów zrobiło kiedykolwiek dla swoich ludzi… jej wkład jest ogromny”.

Nagroda Golden Goody

Nagroda przyznawana za działania humanitarne dla dobra społecznego goodyawards.com

15 czerwca wręczono Ammie tegoroczną (2015) nagrodę Golden Goody podczas jej programu w LAX Hilton. Nagroda została jej przyznana za światową działalność humanitarną oraz za to, że jest „ogólnoświatowym wzorem, który poruszył serca milionów ludzi pokazując, że życie poświęcone bezinteresownej miłości i służeniu innym jest naprawdę możliwe”. Odbierając nagrodę, Amma powiedziała: “W rzeczywistości, ta nagroda jest darem dla wszystkich moich dzieci za bezinteresowną służbę, którą wykonują na całym świecie”

Dr. Rajendra K. Pachauri

Laureat Nagrody Nobla (2007) i Przewodniczący Międzyrządowego Panelu Poświęconego Zmianom Klimatu (Intergovernmental Panel on Climate Change – IPCC)

„Amma jest prawdziwie niewyczerpaną fontanną energii, miłości i współczucia. Myślę, że gdyby w każdym z nas mogła znaleźć się choćby maleńka jej kropla to na świecie zapanowałaby tylko radość… Z całego serca będę dążył do zrealizowania wszelkich działań zainspirowanych przez Ammę.”

Claude Lelouch

Francuski reżyser

Światowej sławy francuski reżyser Claude Lelouch odwiedził dziś Ammę w Amritapuri. Po spotkaniu z Ammą w jej pokoju oraz po doświadczeniu na scenie darszanu Ammy podzielił się następującymi wrażeniami:
„Czuję, że te 50 filmów, które nakręciłem dotychczas, było tylko przygotowaniem do następnego, który przygotowuję teraz, a który będzie się koncentrował wokół Indii i Ammy”.
„Otrzymanie darszanu Ammy było dla mnie bardziej wzruszającym doświadczeniem, niż otrzymanie Oskara czy Złotej Palmy”.
„Ten dzień, 19 stycznia 2014 r., jest prawdopodobnie najważniejszym dniem w moim 76 – letnim życiu”.

Gisele Bündchen

Brazylijska modelka

„To wielki zaszczyt poznać Ammę – jedną z najbardziej inspirujących kobiet na świecie. Ammo, dziękuję za całą Twoją miłość i współczucie którym nas obdarzasz.” – Gisele Bündchen

Dr. A. P. J. Abdul Kalam

Prezydent Indii,

„Chcę podzielić się z Wami tym, czego nauczyłem się w Amritapuri (Aszram Ammy w Kerali): Dawania. Nie ustawajcie w dawaniu. Możecie dawać. Nie mam na myśli tylko pieniędzy. Możecie dzielić się wiedzą. Możecie ukoić ból. Możecie nawet pójść do osoby, która cierpi. Każdy z nas – bogaty czy biedny – może dawać. To jest przesłanie, które otrzymałem w Amritapuri. Nie ma wspanialszego przesłania niż przykład Ammy w dawaniu dla wszystkich ludzi tego regionu, Kerali, Indii i całego świata.”

grudzień 2006, Amritapuri

Olara A. Otunnu

Były prezydent, doradca do spraw bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych, były kongresmen, członek komisji Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych

„Byłem bardzo poruszony przez to jak dużo pieniędzy, które są gromadzone trafia i wspiera bezpośrednio tych, będących w potrzebie. To niezwykłe. Robi na mnie duże wrażenie to, że Amma zdołała znaleźć właściwą metodę. Działa, bazując na spontaniczności i intuicji. To dało działaniu dużą szybkość i momentalnie odcięło biurokrację; umożliwiło inspirowanie ludzi i docieranie ze skuteczną pomocą o właściwym czasie, do tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Myślę, że duże, międzynarodowe organizacje mogą się uczyć od Ammy jej sposobu pracy i tego, co zdołała zbudować.”

Yolanda King

Dyrektor, Centrum Martina Luthera Kinga, USA

„Tym co cenię najbardziej w Ammie, jest to, że ona nie tylko wygłasza wykłady i jest wcieleniem bezwarunkowej miłości, ale przede wszystkim wyraża ona tę miłość w działaniu. Jej działania podążają za tymi słowami! Amma jest zmianą, którą ona sama pragnie widzieć w naszym świecie.”

Dr. Jane Goodall

Światowej sławy brytyjski prymatolog i laureatka Pokojowej Nagrody Gandhiego-Kinga 2001

„Czuję, że jest to wielki zaszczyt, by dzielić podium z kobietą, która jest tak nadzwyczajna, i która jest tak wielkim ucieleśnieniem dobroci. Ona wierzy, że Bóg nie dostrzega różnicy pomiędzy kobietą i mężczyzną. Ja natomiast wierzę, że oto stoi tutaj przed nami, miłość Boga w ludzkim ciele.”

Atal Behari Vajpayee

Były Prezes Rady Ministrów Indii

„Dzisiejszy świat potrzebuje dowodów na to, że nasze ludzkie wartości są użyteczne, że takie jakości jak współczucie, bezinteresowność, wyrzeczenie się i pokora mają władzę, by utworzyć wielkie i prosperujące społeczeństwo. Praca Ammy dostarcza nam wiele tego dowodów.”

Riitta Uosukainen

Fiński Radny Stanu

„Zasady, których Amma uczy, mogą zostać zastosowane we wszystkich krajach. Wraz ze swoim objęciem przynosi ona wszędzie pocieszenie rzeszom ludzi.”

Tanja Saarela

Honorowy Minister Kultury w Finlandii

„Rodzaj ludzki potrzebuje każdego możliwego głosu dla pokoju, wzajemnego zrozumienia i bezinteresownej pracy. Charytatywne działania Ammy są dobrym tego przykładem.”

Dr. Joan Brown Campbell

Były dyrektor Zjednoczonego Biura Stanów Światowej Rady Kościołów

„Ammo, twoje objęcie stało się ogólnoświatowym skarbem poszukiwanym przez książąt i chłopów, kobiety i mężczyzn, dzieci i wątłych staruszków. Twoje objęcie jest nie tylko pocieszeniem w cierpieniu, ale jest prezentem siły i duchowej energii dla wszystkich, którzy pracują nad objęciem świata – świata pracy, świata rządu i świata rodziny.”

Jego Eminencja dr Mar Aprem Mooken

Zwierzchnik Asyryjskiego Kościoła Wschodu w Indiach, metropolita

„Praca nad dobrobytem społeczeństwa jest celem ludzi takich jak my. Tego nauczył nas Jezus Chrystus i dlatego dbamy o innych. Przeniknięta przesłaniem o Bogu i służeniu innym, Mata Amritanandamayi Devi została pobłogosławiona przez Boga. Pokojowe przesłanie Ammy okrążyło cały świat. Tam, gdzie są problemy i trudności, powinniśmy nieść pokój – taka jest wola Boża. Amma jest wspaniałą osobą, która pracuje dniami i nocami, by wolę Bożą urzeczywistnić.

Przeczytałem jedną z książek Ammy – jej język jest tak prosty. W swoich słowach – mimo, że nie studiowała na Oxfordzie ani w Cambridge – przekazuje społeczeństwu przesłanie o dobru. Wchłonęła Boże przesłanie i ofiarowuje ludzkości dobro. Tak wywnioskowałem, czytając jej słowa i słuchając jej przemówień. Ja zdobyłem wiedzę, studiując na uniwersytetach, ale edukacja Ammy wyglądała inaczej – ona uczyła się bezpośrednio od Boga, służąc innym.

Bogactwo, jakie otrzymuje, jest wykorzystywane dla dobra innych. Przybyłem tutaj, by wziąć udział w działaniach, które są podejmowane dla dobra innych. Rzadko można znaleźć kogoś, kto pracuje dla dobra społeczeństwa. Większość ludzi żyje dla siebie. Obyśmy wszyscy mogli przekroczyć nasz egoizm i współpracować dla dobra społeczeństwa.”

Stowarzyszenie „Amma Polska”

Przeczytaj o naszym Stowarzyszeniu powstałym z inspiracji działalnością Ammy i jej międzynarodowego ruchu humanitarnego, znanego pod wspólną nazwą Embracing the World.