Nauki Ammy

Badżany

Drogie dzieci, aby utrzymać umysł skoncentrowany na Bogu w tej erze materializmu (Kali Judze), badżan jest łatwiejszy od medytacji. Poprzez głośne śpiewanie, inne rozpraszające dźwięki będą stłumione i koncentracja zostanie osiągnięta. Badżan, koncentracja i medytacja, taka jest właściwa kolej.

Tak naprawdę medytacja jest ciągłym wspominaniem Boga. Dzieci, badżan śpiewany z ukierunkowaną koncentracją, przyniesie korzyść śpiewającemu, słuchaczowi, a także Matce Naturze. Umysły słuchaczy zostaną pobudzone. Śpiewanie badżanów bez skupienia jest stratą energii. Badżan jest duchową praktyką, której celem jest koncentracja nad ulubioną formą Boga. Poprzez ukierunkowaną koncentrację można zostać pochłoniętym przez Boską Istotę i doświadczyć szczęścia naszej Prawdziwej Jaźni.

Słodycz oddania Bogu.
Amma mówi, że nie ma znaczenia to, czy ktoś wierzy w Krysznę, Chrystusa, Matkę Kali, Marię – Matkę Boską, w Boga bez żadnej konkretnej formy, płomień czy górę. Nawet taki ideał jak pokój na świecie może być tematem medytacji podczas śpiewania. Gdy umysł rozszerzy się po wpływem dźwięków boskich pieśni, doświadcza się wtedy niezwykłego spokoju, powstałego z naszej prawdziwej boskiej natury.

Dzieci, słodycz oddania Bogu jest unikalna. Rana zagoi się tylko wtedy, gdy zostanie oczyszczona, a potem dopiero zabandażowana. W ten sam sposób należy najpierw oczyścić umysł oddaniem Bogu, a potem można owinąć go wiedzą.

Śpiewaj badżany głośno o zmierzchu.
O zmierzchu atmosfera jest pełna nieczystych wibracji. To czas, kiedy dzień spotyka się z nocą i jest to najlepszy czas dla aspirantów duchowych, aby medytować, bo można osiągnąć dobrą koncentrację. Gdy nie przeprowadzamy w tym czasie sadhany (duchowej praktyki), pojawi się więcej myśli związanych z życiem doczesnym. Dlatego też badżany powinny być śpiewane o zmierzchu. W ten sposób atmosfera również zostanie oczyszczona. Dzieci, śpiewajcie badżany, siedząc przed lampą olejową lub świecą. Dym w ten sposób powstały jest siddha auszadha (lekarstwem doskonałym).

Pozostałe nauki Ammy