Kampania Saukhyam

Gdy Amma założyła w 2013 roku Amrita SeRVe, jej celem było zaadoptowanie 101 wsi w Indiach, aby stały się wzorcowymi przykładami niezależności i zrównoważonego rozwoju. W swojej holistycznej wizji Amma dostrzegała wspieranie kobiet, opiekę zdrowotną i ochronę środowiska, jako wymagane aspekty rozwiązania.

Wiedząc, że wiele kobiet w tych wioskach musiało uciekać się do niebezpiecznych i niehigienicznych rozwiązań radzenia sobie z cyklem menstruacyjnym, Amma zaproponowała, żeby zespół Amrita SeRVe przedstawił rozwiązanie – rozwiązanie dla kobiet od kobiet. W rezultacie powstała Saukhyam — wynaleziona przez Amrita SeRV podpaska wielokrotnego użytku wykonana z naturalnych materiałów, która jest praktyczna i tania. Podpaski są robione przez grupy samopomocowe kobiet w zaadoptowanych przez Ammę wioskach.

Po zaprezentowaniu Ammie kilku prototypów, Amma przedstawiła wzór podpaski, którą kobiety będą używały. Wykonane z bawełnianego materiału, z wnętrzem z włókien bananowca, podpaski higieniczne Saukhyam są przyjazne dla środowiska, tanie, bezpieczne i higieniczne.

Nazwa #Saukhyam, oznaczająca szczęście i dobre samopoczucie, została wybrana dla tych podpasek, ponieważ menstruacja była od dawna ignorowana lub była tematem wstydliwym. To kobiety rodzą każdego człowieka, a menstruacja sprawia, że cykl życia jest możliwy. Te piękne podpaski wielokrotnego użytku wspierają kobiety w świętowaniu tego cyklu życia i uczczeniu jego znaczenia dla ludzkości.

Kampania Saukhyam udostępnia podpaski wielokrotnego użytku nie tylko kobietom w zaadoptowanych wioskach Ammy, ale także kobietom na całym świecie.

| Aktualności i przesłanie