Amritavarsham66 – obchody 66. urodzin Ammy…

W piątek miało miejsce Amritavarsham66 – obchody 66. urodzin Ammy. Ludzie z całego świata przybyli, aby ujrzeć padapudżę Ammy, usłyszeć ją śpiewającą badźany i wziąć udział w prowadzonej przez nią medytacji oraz modlitwie o pokój na świecie.
Jak zawsze, urodziny oznaczały rozpoczęcie różnorodnych projektów humanitarnych. W tym roku objęły one pomoc finansową dla 40 rodzin żołnierzy CRPF (Central Reserve Police Force), zabitych w lutym w ataku terrorystycznym w Pulwama oraz pomoc dla rodzin ofiar tegorocznych ulew monsunowych w Kerali.

Ponadto, 400 ubogich chorych osób otrzymało certyfikaty na darmowe poważne operacje chirurgiczne w Szpitalu Amrita, a 400 tys. sari rozdano kobietom zapisanym na SHG Ammy i inne program wsparcia społecznego.
Uniwersytet Amrita ogłosił również otwarcie nowej Szkoły Zrównoważonego Rozwoju i ufundował grant w wysokości 25 karorów rupii (3,5 mln dolarów) na cele pełnego pokrycia stypendiów doktoranckich dla 100 studentów.
W swoim przemówieniu Amma mówiła o znaczeniu poszanowania i ochrony Natury. „Natura jest naszą matką i ojcem; ona jest wszystkim” , powiedziała Amma. „Jesteśmy dziećmi tej czcigodnej Matki Natury. Tylko ona jedna miała dla nas zawsze miłość i współczucie. My jednak, przeciwnie, deptaliśmy ją i kopaliśmy prosto w pierś. Teraz ta kochająca matka rozchorowała się i jest wyczerpana”.

Podkreśliła także, jak ważne jest, aby w życiu priorytetowo traktować wartości duchowe. „Jeśli przestaniemy nadawać wartościom moralnym miejsce, na które zasługują, nasze życie zgnije jak kłoda zainfekowana przez termity.”, powiedziała Amma. „Będzie brakować nam odwagi, aby stawić czoła problemom w życiu. To dlatego właśnie starożytni ryszi stawiali zawsze na pierwszym miejscu dharma-bodham – świadomość tego, co należy, a czego nie należy robić. Niezwykle ważne jest więc, abyśmy nieśli tę świadomość i mogli upewnić się, że wszystkie nasze społeczne transakcje są równie korzystne dla innych, jak dla nas”.
Oczywiście, zakończenie formalnego programu było zaledwie początkiem obchodów – a gdy tylko się skończyły, Amma zaczęła udzielać darśanu, co z pewnością potrwa do późnego rana. https://www.amritapuri.org/…/amritavarsh…/gallery/thumbnails

| Aktualności i przesłanie