08.09.2019 Międzynarodowy Dzień Alfabetyzacji …

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Alfabetyzacji chcielibyśmy Wam opowiedzieć o Amrita Learning App.

Zaprojektował ją uniwersytet Ammy, Amrita Vishwa Vidyapeetham. Jest to aplikacja na telefony komórkowe, stworzona, by wspierać naukę czytania i pisania. Organizacja charytatywna „The Barbara Bush Foundation for Adult Literacy”, nagrodziła Amrita Vishwa Vidyapeetham, jako jednego ze zwycięzców konkursu 2018 Adult Literacy XPRIZE Contest, za stworzenie tej aplikacji.

Uniwersytet Ammy, Amrita Vishwa Vidyapeetham zajmuje się umiejętnością pisania i czytania wśród wiejskich społeczności od ponad 20 lat. W 2008 otrzymał nagrodę UNESCO National Literacy Mission Award od prezydenta Indii za edukację dorosłych. Zapewnia również możliwość nauki pisania i czytania przy pomocy tabletów w ponad 100 wioskach w 21 stanach w Indiach.

Amrita Vishwa Vidyapeetham udostępnił bezpłatnie aplikację Amrita Learning App, i jest ona używana przez tysiące uczniów i przez duże społeczności w USA, takie jak: World Education, Proliteracy, NAHMA (the National Affordable Housing Management Association), Literacy Services of Wisconsin, Lit Fit Neo, Milwaukee Knowledge Exchange i the Literacy Council of Central Alabama.

| Aktualności i przesłanie